Mesai P.tesi - Cuma 10:00-18:00
Email info@muratolmez.com.tr Telefon 0532 401 74 10

Web Tasarım ve Yazılım

Google seo optimizasyonlu web site ve yazılım yapıyoruz.

En son teknoloji kodlama (html5, css3) Yazılım Teknolojisi, PHP + Mysql, Responsive tasarım, Her platforma uyumlu (telefon, tablet, bilgisayar) responsive tasarım ve Tarayıcı uyumluluğu tam web site ve yazılım yapıyoruz.

Web Site Tasarımı ve Yazılımda Profesyonel Çözüm Arayanlar

+ Yaratıcı ve size özgün görsel dizayn ile kusursuz müşteri deneyimi
+ Kullanıcılarınıza ve arama motorlarına uygun ve uyumlu altyapı
+ Her ürün ve hizmet sayfası için ayrı seo bilgi giriş paneli
+ Her ürün için ayrı title, ayrı description ve ayrı etiket giriş paneli
+ Her ürün, kategori ve hizmet sayfası için özel seo url paneli
+ Görseller için alt etiket girişinin yapılabileceği giriş paneli
+ Görseller için özel isimlendirme altyapısı
+ Gelişmiş kategori yönetimi (kategori ağacı yapısı)
+ Sınırsız ürün ekleyebilme altyapısı
+ Kullanıcı yetkilendirme altyapısı
+ Çoklu dil desteği
+ Resim optimizasyonu, boyut küçültme. Sitenin hızlı açılması google sıralaması için önemli
+ Script ve CSS kodlarının sıkıştırılması. Hız optimizasyonu google sıralaması için önemli
+ Site içeriğinde özel tag (h1.. tag) çalışmasının yapılması.

WEB TASARIM
Web sitesi firmanızın 24 saat kapanmayan bir şubesidir. Profesyonel, müşteri / kullanıcı odaklı, hızlı, anlaşılır, uzmanlar tarafından hazırlanmış bir web sitesi sizi rakiplerinizden her zaman bir adım önde tutacaktır. Daha ötesi ne olabilir? Hazırlandığı sırada seo su yapılan bir web sitesi sizi hem google da ön sırada çıkartacak hemde seo uzmanı arama zahmetinden kurtaracaktır. Bizim hazırladığımız profesyonel web sitesinde google da 1. sırada / ilk sayfada çıkacak şekilde web siteler hazırlıyoruz. Sektörel analizi yaparak anahtar kelimelerinizi tespit ederek, google adwords e para ödemeden sizi sektörünüzde 1. sırada çıkartıyoruz. Web sitesini kendimiz hazırladığımız sitelerde başarı oranımız %100 e yakın. Yaptığımız tüm siteler kendi sektörlerinde il / ilçelerinde 1. sırada çıkmaktadır. Bu konuda iddialıyız. Türkiye geneli google da “google uzmanı” araması yaptığınızda www.muratolmez.com 1. sırada çıkmaktadır. 25 yıllık bilgisayar, web tasarım, yazılım, grafik, tasarım, internet, teknoloji uzmanlığının sonucudur. Hepsini bir arada bulmanız zor olacaktır. Biz Konya’da web sitesinden öte komple dijital ajans hizmeti sunuyoruz, seo, adwords, sosyal medya, reklam, web tasarım hepsini bir arada sunuyoruz. Profesyonel web tasarım yaptırmak isteyenler bizi arayabilir. Murat Ölmez – Konya Web Tasarım – 0532 401 74 10

Şıklığın en önemli kurallarından biri sadeliktir. İçinde bulunduğumuz dijital çağda, iyi hazırlanmış bir web sitesine sahip olmak, arama motorlarında iyi bir yer edinilmesiyle birlikte potansiyel müşterileri geliştirmek için en iyi pazarlama ve reklam kanalıdır. Başarıyla, doğru strateji ve sadelik ile hazırlanmış bir web sitesi ait olduğu firmaya birçok yeni iş bağlantısı sağlayabilir. Çekici ve çarpıcı bir web sitesi olması pazarlama anlamında iyi yapılmış bir site olduğu anlamına gelmez. Murat Ölmez Web Tasarım Konya Firması olarak telefonumuz 0532 401 74 10

İyi bir web sitesi en başta okunabilir ve yazılanı ziyaretçiye aktarabiliyor olmalıdır. Ait olduğu firmanın kurumsal kimliğini eksiksiz yansıtması gerekir. Bunun yanı sıra tek bir kişinin hazırladığı bir web tasarımı hiç bir zaman iyi tasarım değildir. Tasarım ve yazılım ekip işidir, tek bir kişi hem tasarım, hem yazılım, hem metin editörü, hem de sizin kompozisyonunuz geliştirmek için Sloganlar üretemez. Bunu yapanlar hazır taslaklar ile siteler üretmektedirler. Birbirinin aynı alt yapıya sahip siteler ile arama motorlarında başarım kazanılması zor, imaj kazanılması imkansızdır.

Mükemmel bir web sitesi senfoni gibidir, onun tüm orkestra ile birlikte çalışması ve uyum son derece önemlidir. Bizler ekip olarak kullanıcı dostu web sitelerini oluşturmaktayız. Tasarımcılarımız sadece grafiksel bölümleri hazırlarken yazılımcılarımız web sitesinin veri tabanı altyapısını hazırlar. Bu süreçte metin editörümüz müşterimizden gelen metinleri en iyi hale getirip kullanım için hazırlamakta, proje yöneticimiz ise Sloganlar oluşturup gerekli kontroller sağlandıktan sonra sitenizin mümkün olan en kısa zamanda hatasız tesliminin gerçekleşmesi için çalışmaktadır.

Web tasarımı ve uygulama

– Sürekli güncel ve bakımlı tutabilmek için, web sitenize özel yönetim paneli ve etkileşim uygulamaları.
– Arama motorlarında artan başarı grafikleri için altyapı çalışmaları.
– Aylık güncelleme ve bakım anlaşmaları ile site ye yazılımların her zaman güncel kalması hizmetleri.
– Yarattığımız web sitelerin, teknolojik altyapısının zaman zaman yeni teknolojiler ile yenilenme hizmetleri
– Etkileyici bir iletişim için ziyaretçileriniz ile aranızda oluşacak iletişimin en kusursuz nasıl kullanılabileceğinin geliştirilmesi için e-marketing vb hizmetler
– Firmanıza özel gerçekten bir ruha sahip sloganların ne şekilde oluşabileceği
– Sosyal platformlar (Facebook, Twitter vs) için ilgi çekici ve ilişkileri güçlendirme stratejileri geliştirmek ile birlikte bunları en etkili kullanmak konularında hizmet vermekteyiz.

Web sitenizi tasarlarken aşağıdaki etapları sizinle paylaşır fikirlerinizi alırız.

a. Web sitenizi takip edecek muhtemel izleyici kitlesi belirlendikten sonra tasarım ekibimiz web sitenizin tamamlandığında nasıl görüneceği ile ilgili bir yada ilkinden çok farklı olmayan bir çalışma hazırlar. Bu çalışmayı web ortamında beğeni ve yorumlarınız için tarafınıza sunar. Bu çalışma dümdüz bir resim dosyasında değil sizin en azından bir sayfayı görebileceğiniz şekilde olacaktır. Bu zaman sürecinde metin editörümüz ve proje yönetmenimiz en etkileyici slogan ve metinler üzerinde yoğunlaşırlar.

b. Demo görüntüleri üzerinden sizin beğeniniz, fikriniz bizimle aynı yöne doğru ise, bu çoğunlukla da böyledir sonrasında tasarımın kodlanması için yazılım ekibine devredilir.

c. Yazılım bölümü işini tamamladıktan sonra, site ve varsa yönetim panelinin işlevsellikleri test edilmeye başlanır. Bu sure içinde gerekli hosting kontrolleri, güncelleme konularında yazılımın tutarlılığı test edilir.

d. En sonunda siteniz internet dünyasına girmek için hazır.

e. Web siteniz tamamlandıktan sonrada bizi her aradığınızda yanı başınızda bulabileceksiniz, bu aşamanın yukarda ki saydıklarımızdan en önemlisi olduğunun bilincindeyiz !

Daha detaylı bilgiler için lütfen “nasıl yaparız” bölümünü inceleyiniz

WEB YAZILIM

Murat Ölmez Web Tasarım Konya

Yazılım departmanımız halihazırda piyasada satılan hazır paket programların yeterli olmadığı veya şirketinizin ihtiyaçlarını tam karşılamadığı durumlarda farklı alan ve konularda uzman web yazılım ekibimizle sizlere yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Departmanımız yürüttüğü projelerinde, günümüzün en son yazılım teknolojileri kullanılarak; programlama, otomasyon, sistem entegrasyonu faaliyetlerini içlerinde ulusal ve uluslararası firmaların da bulunduğu geniş bir yelpazede sürdürmekte, farklı platform ve teknolojilerde yazılım geliştirme deneyim ve bilgisine sahiptir.

Üretimin ilk aşamasından itibaren kullanıcıların fikir ve görüşlerini paylaşarak ürettiğimiz programlarımızın uzun ömürlü kullanım için şirket desteğimizi sürekli ve eksiksiz vermek ve yazılımı uzun yıllar yaşatmak ilk hedefimizdir. Hazırladığımız yazılımların tamamlanması sonrasında yaptığımız aylık ve yıllık anlaşmalar ile sürekli olarak mevcut yazılımı güncelleyip gerekli desteği de verebilmekteyiz.

HOSTİNG

Sunucu kiralama ve hosting servislerimizde ilk hedefimiz içinde bulunduğumuz çağın gereklerine uygun hizmet ve kalitenin müşterilerimize kesintiye uğramadan ulaştırılmasıdır.

Hosting servislerimizden,

Web Siteleri için barındırma ve isim tescil hizmeti,
Sadece kendi firmanıza özel sunucu kiralama hizmeti,
Sadece kendi web ve mail trafiğiniz için sunucu kiralama hizmeti,
İnternet üzerinden veri yedekleme hizmeti, Veritabanı ve depolama ihtiyaçlarınız için sunucu kiralama hizmeti,
Sahip olduğunuz sunucunuz için yüksek hızda internet bağlantı hizmeti,
Ses trafiğinizin taşınması hizmeti, alanlarında bu servislerimizden yararlanabilirsiniz.
Hizmet ilkemiz yüksek kalite ve güvenlik, erişim hızı ve eşsiz veri depolama kapasitesidir. Sunucularımızın sizlere daha iyi hizmet verebilmesi için kapasitelerini en iyi performans seviyelerine optimize etmekteyiz. Tüm hizmetlerimizde uzaktan yönetilebilen yönetim panellerimiz ve çağrı merkezimiz ile karşılaşabileceğiniz olası soru ve sorunlarda sürekli olarak yanınızdayız.

MOBİL UYGULAMALAR

Murat Ölmez Web Tasarım Konya

Geldiğimiz bu noktada mobil cihazların sunduğu yenilikler ile dünya parmaklarınızın ucunda tutabileceğiniz kadar küçüktür.

Mobil uygulamaları web ve yerel olmak üzere iki şekilde hazırlamaktayız. Sadece internet tabanlı olarak çalışabileceği gibi internet olmaksızın yerel hafızadan çalışabilecek uygulama şeklinde hazırlanması da mümkündür. Biz hazırladığımız uygulamalar için akıllı bir tasarım, marka değerinin ön plana çıkması, zengin ve modern bir arayüz hazırlamaktayız. Uygulama alanlarından bazıları aşağıda belirtilmiştir.

+ Kamu Hizmetleri
+ Pano yönetim sistemleri
+ İş akışı uygulama ve yönetimi
+ Şirketiniz ile ERP Entegrasyonu
+ Eğitim ve eğlence yazılımları
+ Dokunmatik ekran (kiosk) yönetim çözümleri
+ İş alanlarına özel uygulama çözümleri

Web tabanlı uygulamalar Flex, Air, Silverlight, HTML 5.0, Ajax, C++, Java, Qt ve Flash olmak üzere işletim sistemlerine göre çeşitli yazılım dilleri ile geliştirilmektedir.

WEB SİTELERİ NASIL YAPIYORUZ

Projenin Analizi

Şirketiniz için başarılı bir internet stratejisi belirlemek. Bu adım hedefleriniz, ihtiyaç-larınız ve pazarın araştırılmasıyla başlar. Rakiplerin incelenmesi, müşterinin istek-leri, hedef pazar araştırması, hedef yaş grubu ve beklentileri, hizmet ve ürünlerin kapsamı, firmanın yeni müşteri kazanma kabiliyeti, kurumsal kimlik ve web tasarım ilişkisinin kurulması ve bütçe analizinden oluşmaktadır.

İş Planı

Zamanlama ve bütçe birbirine uyup anlaşmaya varıldıktan sonra sizinle birlikte yakın markaj bir çalışma ortamı yaratırız. Bu yakın markaj sonrasında bir yol haritası ve zaman planı çizeriz. Sayfa yapısı ve genişleme kabiliyeti, ileriye dönük ihtiyaç duyulabilecek ekstra altyapı çalışmaları varsa bunların hepsini bu aşamada sizinle paylaşırız.

Etkileyici Bir Tasarım

Tasarım ekibimiz kısa bir süre içinde düşündüklerini ilk önce ekrana, sonra da kağıda döküp proje yönetmeni ile geliştir-meye başlarlar. Kolay Navigasyon, sadelik ve kullanılabilirlik konusunda bilgi alışveriş-lerinde bulunulur herkes fikrini paylaşıp olabilecek en uygun tasarım yada kod satırlarının ortaya çıkmasına çalışılır. Çabaların sonucunda bir yada iki layout ortaya çıkar.

Tasarımın Onaylanması

Hazırlanan bu tasarımları müşterimiz ile paylaşırız, müşterimiz ile bilgi alışverişleri sonrasında varsa revizeler ve ekler gene tasarım ekibimizce gerçekleştirilip tekrar sunum yapılır. Bunun akabinde nihai tasarıma ulaşırız. Bu sırada sizde sitenizde kullanılacak metinleri bizim için hazırlar-sınız. Bu metinlerin düzenlenmesi editörü-müz tarafından, gerekirse başka dillere çevrimi de iş ortaklarımız tarafından isteğinize göre yapılabilir.

Alt Yapı Programlama

Hazırlanan bu tasarımlar yazılım bölümüne aktarılır, burada en güncel tarayıcılar, mobil cihazlar ve arama motoru optimizasyona dost şekilde programlan-maya başlanır. Bu aşamadaki en önemli konumuz sayfaların arama motorları tara-fından doğru endexlenebilme yeteneğinin oluşumu. Altyapısı iyi olmayan bir sitenin arama motorlarında bulunabilir hale gelmesi sonradan yapılan müdahalelerle başarılmasının çok zor olduğunun bilincindeyiz. Yazılımcılarımız arama keli-meleriniz üzerine yoğunlaşır ve arama kelimelerini benzersiz tekniklerle sayfalara enjekte ederler.

Yönetim Paneli Programlama

Web sitenizi kendiniz yönetmek istiyor ve bizden bu doğrultuda hizmet almışsanız sadece size özel bir yönetim paneli hazırlamaktayız. Özellikle e-ticaret sitelerin de kullandığımız yönetim modülleri artık hemen hemen tüm sitelere ekleyebilmek-teyiz. Öyle ki videolarınızı bile encode /decode edebilir, resimlerinizi boyutlan-dırabilir, web sitesi üzerinden almış olduğunuz dosyaların bu paneller vasıtasıyla yönetimini kolayca yapabilmek-tesiniz. Bunların yanı sıra meta yönetimi, arama kelimelerin sayfa sayfa yönetimi, youtube ve google maps, hava durumu gibi üçüncü parti sitelerden alınan verilerin yönetimini de aynı bölümden gerçekleş-tirebilirsiniz.

Projenin Tamamlanması

Siteniz için tüm bölümlerin tamamlanması ve sizin bizim alanımızda bu kontrolleri ve girişleri tamamladıktan sonra artık yayına hazırız ! Editörümüz ve proje yöneticileri sitenizin son kontrolleri sonrasında web sitenizi bizim sunucumuzdan alıp sizin alanınızda hayata geçirir.

Biz Her Zaman Buradayız

1991 yılından beri hizmet veren firmamız onlarca sitenin güncelleme ve bakım hizmetlerini yürütmektedir. Web tasarım olsun yazılım olsun sonrasında bizimle çalışmaya devam edebilir, anlaşmalar yaparak sitenizin her zaman ilk günkü gibi kusursuz şekilde kalmasını sağlayabiliriz. Eğer hosting ihtiyaçlarınızda kesintisiz ve en hızlısını arıyorsanız elit hosting hizmetini firmamızdan alabilir bunun yönetimini de bize emanet edebilirsiniz. Unutmayın ki bu adım en önemlisi!

WEB TASARIM NEDİR?

Web Tasarım bizler için sanat ve parlak fikirlerin birlikte harmanlandığı bir üretim sürecidir. Fikirlerin sanatla buluşarak hedef kitlenize en doğru görsel mesajları iletebilmesi bizlerin birinci önceliğidir. Müşterileriniz sizleri bir web tarayıcı aracılığıyla dijital dünyada aradığında kolay kullanımlı ve mükemmel tasarlanmış bir web sitesi; ona en kalıcı ve etkili şekilde marka mesajınızı iletmenizin yoludur.

Murat Ölmez Web Tasarım Özlellikleri

Murat Ölmez Web Tasarım ekibi olarak tasarım yaparken çalışmalarımızı müşteri ihtiyaç ve hedef kitlesine uyarlarız. Temel olarak; Kusursuz Görsel Yerleşim: Hedef kitlenizin ihtiyaçları doğrultusunda web üzerindeki grafikler, reklamlar ve metinlerin bir sayfada düzenlenme biçimidir. Bu düzenin amacı:, web sayfasının dengesini, tutarlılığını ve bütünlüğünü koruyarak hedef izleyicinin ihtiyaç duyulan bilgileri bir bakışta aramasına olanak sağlamaktır. Mükemmel Renkler: Hedef müşterinin yapısını ve amacını göz önünde tutarak marka bütünlüğüne uygun bir renk şeması oluştururuz. Grafiksel Düzen: Web tasarımını mükemmelleştirecek logo, fotoğraf, küçük resim veya simgelerin harika bir uyumla siteye eklenmesidir. Eklentiler yükleme süresini yavaşlatmayacağı gibi web içeriği ve renk şemasıyla kusursuz bir bütünlük sunacaktır.. Tipografi (Yazı Şekli): Web tasarım ekibi olarak marka mesajınızı en iyi şekilde yansıtırken görselliğinizi koruyacak en uygun yazı stilini de sizin için seçecektir.

İçerik Oluşturma

Ekleme ve Yönetme (Opsiyonel): Murat Ölmez web sitenizin mesajını en etkili iletebilmeniz için web tasarımını geliştiriken hedef kitlenize ileteceğiniz mesajlar ve görseller konusunda da size destek olabilir. Yazılı içerik üretimi ve bunun sitenize eklenmesi aşamalarında şu noktalar bizim için önemlidir:

√ Marka Mesajınızla uyumlu içerikler oluşturmak
√ Arama motorları için optimize edilmesini sağlamak
√ Tasarım ve görsellere uyumluluğunu sağlamak
√ Hedef kitlenizin arama yapacağı kelimeleri özenle metinlere eklemek.

Mükkemmel Web Tasarım Aşamaları

A. Analiz
1.) Hedef kitlenizin doğru olarak saptanması
2.) Web sitesinizin hedef kitleniz açısından kullanım amacı
3.) Web sitenizin ulaşmasını istediğiniz hedeflerin ve kazanımların belirlenmesi

B. Teknik Planlama
1.) Site haritasının kullanıcı dostu olarak planlaması
2.) Hedef kitlenin ve sitenin amacı doğrultusunda web sitesinin yerleşiminin belirlenmesi
3.) Web sitesi için en güncel ve en uygun teknolojik altyapının belirlenip kullanıma hazırlanması

C. Tasarım – Kodlama
1.) En son teknoloji kodlama çalışmaları
2.) Yaratıcı ve size özgün görsel dizayn ile kusursuz müşteri deneyimi
3.) Kullanıcılarınıza ve arama motorlarına uygun ve uyumlu altyapı
4.) SEO ve SEM için eşsiz ve hedef kitlenizin marka ihtiyacına yönelik içerik temini (Op.)

Murat Ölmez Web tasarım ekibi olarak mükemmeli arayanlara sunduğumuz kusursuz hizmet burada son bulmuyor. Bu hizmetlerin fazlası için bizlerle irtibata geçin.

Web tasarımı nasıl olmalı?

İyi bir web sitesi için asgari aşağıdaki şartların sağlanması gereklidir.

Her şeyden önce Web sitesinin grafik arayüzü, kullanılan renkler, menü ve erişim yapısı, programlama altyapısı kullanıcı dostu olarak oluşturulmalıdır.

Özgün web tasarımı

Web sitesi özgün ve size özgü olmalıdır. Her koşulda hedefimiz müşterimizin kendi sektöründe web sitesi klasmanında en üste yerleştirmek ve yüzlerce kez yapılmış tasarımlardan uzaklaştırmakdır. İnternet milyonlarca web sitesinin olduğu bir platform. Web sitenizde özgünlüğü hem tasarım, hem de içerik özgünlüğü olarak sunmalısınız. Bugün internetin önde gelen sitelerinin tamamını incelediğinizde özgünlükten asla ödün vermediklerinin görürsünüz. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak içinde özgün metinler yayınlamalısınız. .

İçerik

Web siteniz bir nevi müşteri temsilcinizdir. Müşterilerinizle web üzerinden ne kadar iyi kontak kurabilirseniz, itibarınız ve dolayısıyla satışlarınız o kadar artar. Potansiyel müşterileriniz ile net, güvenilir ve kendilerini özel hissedecekleri bir dille konuşmanızın yolu, iyi hazırlanmış bir içerikten geçmektedir. Müşteriniz web sitenizde dolaşırken, çalışmayan sayfalar, hatalı metinler, kötü tasarım ve anlaşılmayan bir kurguyla karşılaşırsa sizinle ilgili ilk izlenimi pek de iyi olmayacaktır. Web sayfalarında kullanılan gereksiz başlık ve firmayı tam olarak anlatmayan içerik ve resimler web tasarımının başarısız olmasına sebep olur. Web sitesinin başarılı olması ve sitedeki içeriğin doğru olarak ifade edilmesinde öncelikle tespit ve planların ortaya konulması gerekir

Erişebilirlik

Murat Ölmez tüm sitelerinde html5 web standartlarını uygulamaktadır. Web standartları, ziyaretçilerin web sayfasını her bilgisayar ve tarayıcıda(ie8, firefox, opera, vb..) açabilmesini, içerisinde dolaşabilmesini sağlamakla birlikte tasarımın her yerde aynı görünmesini sağlamaktadır. Web sitesi yapılırken potansiyel müşterileriniz baz alınarak yapılmalıdır. Siteye giren herhangi biri kolayca aradığı şeylere ulaşabilmelidir. Menüleri ve navigasyonu buna göre yapılmalıdır.

Responsive

Siteniz tüm akıllı telefon, mobil cihaz ve tabletlerle uyumlu olmalıdır. Tüm çözünürlükler ve cihazlara uyumlu tasarım yapılmalıdır.

Hızlı yüklenme

Yapılan web tasarımının hızlı yüklenmesi aynı zamanda onun iyi bir şekilde kodlandığını gösterir. Genel olarak css3 ve html5 standartlarında hazırlanmış bir site tablolarla yapılmış bir siteden daha hızlı yüklenmektedir. Hız konusunda en önemli unsurlardan biride web sunucunun güçlü bir server olması ve yüksek bant genişliğine sahip olmasıdır. Esas olan, kullanıcıya ürün ve hizmeti en kısa yolla ulaştırmaktır. Bu nedenle sitenin hızını düşürecek abartılı animasyonlar, bekleme süreçleri, video ve ses objeleri, kullanımı zor menüler tercih edilmemelidir.

Arama motoru optimizasyonu

Arama motorlarının mantığını bilmek ve bu mantığa göre web sayfası tasarlamak günümüzde en önemli kriterlerden biridir. Profesyonel bir web sitesinde yer alan her sayfa arama motorları tarafından indekslenebilir yapıda oluşturulmalıdır.

Etkili Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Etkili ve sade bir web sitesi tasarımı, karmakarışık ve dağınık web sitelerine göre birçok avantaj sağlıyor. Web sitenin ziyaretçileri tarafından kolay algılanması, mesajın alıcıya en etkili ve kısa yoldan iletilmesi anlamına geliyor. Araştırmalara göre internet kullanıcıları gün geçtikçe estetik açıdan sade tasarlanmış, konuya odaklanan, kolay anlaşılabilir ve rahat gezilebilir web sitelerini daha etkili ve ilgi çekici buluyor. Ayrıca web sitesinin hızlı yüklenmesi, platformların geçişinde iyi bir performans göstermesi de kullanıcıların önem verdikleri bir diğer konu olarak öne çıkıyor. Ziyaretçilerin bu tercihlerini göz önünde tutacak olursak, son zamanlarda minimalist eğilimin tasarımcılar arasında oldukça popüler olmasına şaşırmamak gerekiyor. Ancak şunu belirtmeliyiz ki, minimalizm “tasarımda sadelik” anlamına gelmiyor. Aksine minimal tasarım, tasarımcıların şuana kadar kaşı karşıya kaldığı en önemli problemlerden biri olabiliyor. Minimal tasarım web sitesinin amacına doğrudan katkısı olmayan tüm unsurları kaldırmak anlamına geliyor. Web sitesi sadece temel işlevini vurgulayan bir araç olarak ortaya çıkıyor. Bu nedenle minimal tasarım çalışırken bazı konularda dikkatli davranmak gerekiyor.

1. Mesajı net olarak vermelidir.

Bir web sitesi tasarlamaya ya da düzenlemeye başlamadan önce mesajı oluşturmanız gerekiyor. Burada markanızın bilinirliğini kullanarak belirli bir amaç çerçevesinde ilerleyebilirsiniz. Tasarımı yaparken atacağınız her adım bu amaca hizmet edecek doğrultuda olmalıdır. Örneğin web siteniz belirli bir ürünü vurgulayacak ise ziyaretçiler ürün bilgilerini ve görüntülerini kolayca bulabilmeli ve ürünü satın alabilmelidir. Ziyaretçinin web sitenizde istediği ürünü saniyelerce aramak zorunda kalması amacınıza hizmet etmez. Tapmates web sitesi kullandığı imajlar, renk ve metinlerle vermek istediği mesajı sade ve etkili bir şekilde ziyaretçilerine iletiyor.

2. Dikkat dağıtan unsurların sınırlandırılması gerekir.

Burada bahsedeceğimiz dikkat dağıtıcı unsurlar pop-up reklamlar, gereksiz görüntü veya bilgiler gibi web sitenin hizmet edeceği amaç dışında kalan herhangi bir şey olabilir. Tasarımınızı değerlendirin ve amacınızın dışında kalan bütün unsurları çıkarın. Bunun için kullanabileceğiniz en iyi yöntem 80-20 kuralıdır. Buna göre ziyaretçilerinizin %80’i web sitenizin %20’sini kullanacaktır. O yüzden tasarımınıza yeni unsurlar eklemek yerine ana unsurların amaca uygun olduğundan emin olmalısınız. Bu şekilde daha az unsurla daha fazla sonuç elde edebilirsiniz. Made By Sofa ziyaretçilerin aralarından seçim yapabileceği sade ve kolay bir navigasyon menüsü sunuyor. Böylece web sitesinin ziyaretçileri gereksiz sayfalar ve ögeler ile karşılaşmadan kolayca marka hakkında bilgi edinebiliyor.

3. Seçenek sayısı azaltılmalıdır.

Biz web sitesinde seçenekler ne kadar az ise ziyaretçilerin önemli alanlara gitmesi daha kolay oluyor. Rehberlik için tasarıma eklenen birkaç seçenek amaca hizmet edebiliyor. Seçenekleri sayfa sayısını azaltarak daha aza indirebilirsiniz. Böylece tasarımdaki menüler de küçülmüş olur. Bir başka yöntem olarak kullanıcılara birkaç adım geçmelerine gerek kalmadan doğrudan aradıkları marka, ürün ya da içeriği bulma imkânı sağlayabilirsiniz. Inzeit web sitesi bir sitenin navigasyon menüsü olmadan nasıl çalışabileceği konusunda güzel bir örnek oluşturuyor. Kullanıcılar sayfada ilerleyerek hızlı ve etkili bir şekilde marka hakkında fikir edinebiliyor.

4. Renk düzeni ve mizanpaj önemlidir.

Minimal tasarımlarda da her tasarımda olduğu gibi sayfa ögelerinin vurgulanması önemli. Bu teknik tasarım boyunca küçük ve tutarlı bir renk paleti ile göz rehberliğinde uygulanıyor. Tasarımın minimal olması renklerin siyah beyaz ya da silik renkler olması anlamına gelmiyor. Aksine canlı renkler kullanıcıların ilgisini canlı tutmak açısından harika bir araç. Ögeleri vurgulamak için bir diğer yöntem doğru yerleştirme ve boşlukları doğru kullanmak olarak görülebilir. Trent Walton web sitesinde geniş boşlukların zarif olması; renk kullanımı ve bilinçli olarak az düzenlenmiş imajı yaratılarak gerçekleşmiş. Sade bir tasarım, web sitenizin mesajını hızlı ve etkili bir şekilde iletmek için mükemmel bir yoldur. Estetik açıdan temiz bir görünüm ziyaretçilerin web sitenizde etkileşim sağlamasını kolaylaştıracaktır.

Etiket: Konya Web Tasarım, Konyada Web Tasarım, Konya Web Tasarım Fiyatları, Konya Web Sitesi Yapanlar, Konya Web Sitesi Yapan, Konya Web Yazılım, Konya Web Tasarım Kursu, Konya Web Site Tasarımı, Konya Yazılım, Konya Özel Web Tasarım Kursu, Konya En İyi Web Tasarım Firması, Konya En İyi Web Tasarım Şirketi, Konya Birebir Web Tasarım Dersi, Konyada Web Tasarım, Konyada Web Tasarımı Yapanlar, Konyada Web Tasarımcı, Konyada Web Sitesi Fiyatı, Konyada Web Yazılım, Konyada Web Tasarımcılar, Konyada Web Tasarım Firmaları, Konyada Web Tasarım Şirketleri, Konyada En İyi Web Tasarımcı, Konyada Web Tasarım Fiyatları, Konya Web Tasarım Fiyatı

Mobil Uyumlu Web Site

 • Cep Telefonları
 • Tabletler
 • MAC ve PC Bigisayarlar
 • Diğer Tüm Cihazlara uyumlu

Seo Uyumlu Web Site

 • Seo uyumlu url yapısı
 • Seo Uyumlu Ürün Yapısı
 • Seo Uyumlu Kategoriler
 • Seo Uyumlu Resim Adları

Hızlı Açılan Web Site

 • Google Speed Test Uyumlu
 • Çok hızlı açılabilen
 • Yüklenen resim optimizasyonlu
 • Hızlı açılan temiz kodlar

Ziyaretçi İstatistikleri

 • StatCounter Yönetim Paneli
 • WMT Paneli
 • Google Analytics Paneli
 • Profesyonel Rapor Analizi
0
YÖNETİLEN WEB SİTE
0
SEO OPTİMİZE YAPILAN SİTE
0%
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
0
YILLIK TECRÜBE

Web site tasarımı ve web yazılım için bizi arayın

Bugüne kadar hazırladığımız 200 e yakın web site, 150 civarı seo optimize yaptığımız siteler ile google arama motorunda ilk sayfada ilk sıralarda sizde yerinizi almak istiyorsanız bizi arayın.

Bize Yazın

Web site tasarımı, web yazılım, seo, sosyal medya hesap yönetimi, dijital reklam, dijital ajans hizmetleri için bizi arayın.

 Email info@muratolmez.com.tr

 Telefon +905324017410