Mesai Pazartesi - Cumartesi 09:00-18:00
Email info@muratolmez.com.tr Telefon 0532 507 34 42
NULL string(5) "geldi"

2023’te gelen kutunuzu taze bir şekilde başlatmak için 5 Gmail ipucu

Bu gelen kutusu temizleme stratejileriyle zamandan tasarruf edin ve dağınıklığı ortadan kaldırın.

Her tatil sezonunda kendi kendime yemin ederim ki gelecek yıl nihayet organize olacağım. Bu yıl, evimdeki kaosu kontrol altına almak için şimdiden şeffaf plastik bidonlar almaya başladım. (Belki 2023 farklı olur!)

Ancak düzenli olmak, ailenizin ayakkabılarını saklayacak bir yer bulmanın çok ötesine geçebilir. Aynı zamanda teknolojinizi düzenlemekle de ilgilidir ve bu hiçbir yerde e-posta gelen kutunuzdan daha belirgin değildir. İster iş, ister aile yükümlülükleri veya sadece çok sayıda haber bültenini takip etmek olsun, e-postalarda boğuluyormuş gibi hissetmek kolaydır. Dolayısıyla, amacınız dijital olarak dağınıklığı ortadan kaldırmaksa, Gmail’in yeni yılda size yardımcı olacak birçok yolu var.

  1. Spam’den uzak durun.

Gmail, AI smarts sayesinde gelen kutunuzu spam ve istenmeyen e-postalardan otomatik olarak temiz tutar. Gmail , spam, kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımların %99,9’undan fazlasını engelleyerek, kullanıcıları günde yaklaşık 15 milyar istenmeyen iletiden korur . Ancak, filtreleri aşan bir mesaj açılırsa, mesajınızın yanındaki kutuyu işaretleyerek ve ardından Spam Bildir simgesini tıklayarak spam olarak bildirebilirsiniz. (Zaten mesajdaysanız, İstenmeyen Posta Bildir düğmesine tek bir tıklama yeterlidir ve hazırsınız.) Ayrıca, tam olarak spam değilse ama yine de can sıkıcıysa, gönderenin mesajlarını engellemek için bir filtre ayarlayabilirsiniz. gelen kutunuza ulaşana kadar.

  1. E-postaları toplu olarak arşivleyin.

Kalabalık bir tatil sonrası gelen kutusuna bakmak bunaltıcı olabilir. Nereden başlıyorsun? Bunun bir yolu, toplu olarak arşivleyerek baktığınız e-posta sayısını en aza indirmektir. Diyelim ki çocuğunuzun öğretmeninden gelen ve üzerinde işlem yapmanıza gerek olmayan çok sayıda e-posta var. Masaüstünde, öğretmenin e-posta adresini arayın, ardından bilgisayar ekranınızın sol üst köşesinde, “Gönderen” arama filtresinin altındaki onay kutusuna bakın. Tüm e-postaları seçmek için bu kutuyu işaretleyebilir veya yalnızca okunmuş, okunmamış, yıldızlı veya yıldızı olmayan e-postaları seçmek için oka tıklayabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, onları tamamen silmeden gelen kutusu görünümünüzden kaldırmak için Arşivle’ye basın. Ahhhh, iyi hissettiriyor.

  1. Kontrolden çıkan e-posta dizilerini kapatın.

Gmail’de sessize alma

2023 için bir grup toplantısı veya aile birleşimi planlıyorsanız, e-posta tartışmanızın uzaması muhtemeldir . Bekarlığa veda partisi planlaması konusunda arkadaşınızın kuzeninin sürekli fikirleriyle başa çıkamıyor musunuz? Gelen kutunuza gelen her güncellemeyi görmemek için ileti dizisinin sesini kapatabilirsiniz ve bunun yerine bu e-postalar “Tüm Postalar” etiketine gönderilir. Masaüstünde, gelen kutunuzda mesajınızın solundaki kutuyu işaretleyin, sayfanın üst kısmındaki üç noktalı menüyü tıklayın ve Sessize Al’ı seçin. Cep telefonunda mesaja dokunun, ekranınızın sağ üst kısmındaki üç noktalı menüye tıklayın ve Sessize Al’ı seçin. Artık e-postalar, daha sonra aradığınızda veya “Tüm Postalar” etiketinizi ziyaret ettiğinizde okumanız için hazır olacak, ancak gelen kutunuzun en üstünde her bir güncellemeyi görmeyeceksiniz. Vay.

  1. Artı işaretiyle birden çok e-posta adresi oluşturarak gelen e-postaları ayırın.

Gmail adresinizi pek çok şey için kullanıyorsunuz: arkadaşlarınızla ve ailenizle planlar yapmak, profesyonel projelerle uğraşmak ve çevrimiçi alışverişi takip etmek bunlardan sadece birkaçı. Temel olarak, tatil sezonu durgunluğundan sonra tekrar hızlanan birçok aktivite. Ancak tüm bu güncellemeler gelen kutunuza geldiğinde, kendinizi bunalmış hissetmenize neden olabilir. Bununla başa çıkmanın kolay bir yolu, basit bir artı işaretiyle e-posta adresinizin farklı biçimlerini kullanarak şeylere kaydolmaktır. Bu spor salonu üyeliğine e-postaadresiniz+gym@gmail.com ile kaydolursanız , spor salonunuzdan gelen e-postaları belirlemek için bir filtre veya etiket oluşturabilirsiniz. Her şeyi dağınıklıktan uzak tutmak için çevrimiçi alışverişle ve hatta sosyal medya siteleriyle deneyin.

  1. Mesajlarınızı güvende tutun.

Gelen kutunuza huzur getirmek, yalnızca dağınıklığı ortadan kaldırmayı içermez. Ayrıca, e-postalarınızı gizli ve güvenli tutmayı da içerir. Güvenlik Kontrolü ve Gizlilik Kontrolü yaparak Google hesabınızın tamamını korumak için harekete geçin , ardından güvenli bir şifre seçmek, 2 faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek ve Hesap Kurtarma bilgilerini eklemek gibi önerilen işlemleri yapın, böylece asla kilitlenmezsiniz. Böylece siz de yeni yıla güvenle başlayabilirsiniz.

SEO Uzmanı