Mesai Pazartesi - Cumartesi 09:00-18:00
Email info@muratolmez.com.tr Telefon 0532 507 34 42
NULL string(5) "geldi"

Google: Bir Algoritma Güncellemesi Yayınlamak Bir Bahçeye Tohum Ekmek Gibi

Google‘dan John Mueller, bazı Google arama algoritması güncellemeleriyle bahçenize tohum ektiğiniz zamanki gibi olduğunu söyledi. Kısacası, bir arama algoritması güncellemesinin tam olarak ne zaman başladığını tanımlamanın her zaman kolay olmadığını, çünkü tohumu ektikten hemen sonra filizlenen bir şey göremeyebileceğinizi söyledi.

John, Twitter’da algoritma güncellemelerinin ne zaman başlayacağına dair kesin bir tarih vermenin zor olduğunu çünkü bu tohumları ekmek gibi olduğunu yazdı .

“Bahçene bir tohum ekiyorsun. Komşu ne zaman büyümeye başladığını ve ne zaman duracağını bilmek istiyor, fotoğraf çeksinler. Onlara ne diyorsun?”

Algoritma güncellemeleri için başlangıç ​​ve bitiş tarihlerinin belirlenmesi konusunda geçen hafta da benzer bir cevap vermişti . Sonra bunun daha çok ekmek pişirmekle ilgili olduğunu söyledi, Mastodon’a şöyle yazdı:

“Bunlardan bazıları için (özellikle sonrasında) bir tarih seçmek zor. Çoğu (tümü değil) güncelleme için, güncelleme yayınlanır, görünür olması biraz zaman alır. (biz buna başlangıç ​​diyoruz) ve çoğu sorguda/URL’de/veri merkezinde olması biraz zaman alıyor (buna biz buna bitti diyoruz). Başlat/durdur için ikili sınır yoktur, daha çok “olmaya başlar”

ile ilgilidir. Görünür” ve “çoğunlukla oturmuş”. Bu biraz, ekmeği pişirdiğinizde kabaran zamanlamaya benzer.”

SEO Uzmanı