Mesai Pazartesi - Cumartesi 09:00-18:00
Email info@muratolmez.com.tr Telefon 0532 507 34 42
NULL string(5) "geldi"

Google İşletme Profili Yöneticisi Google Aramaya Yönlendiriliyor

Google şimdi, Google İşletme Profili yöneticisindeki işletme profillerini düzenlemeye çalışanların bir kısmını (veya tamamını) Google Arama arayüzüne yönlendiriyor. Yine de oraya girmeyi başarabilirsiniz, ancak ilk tıklamada işletmenizi yönetmek için Google Arama’ya yönlendirilirsiniz.

Bu, dün 3 Kasım Perşembe itibariyle başıma geliyor. Bazılarının bu hafta başlarında kendilerine olduğunu bildirdiğine inanıyorum.

Temel olarak, Google İşletme Profili Yöneticisine giriş yapar ve bir girişi tıklarsanız, eski Google İşletme Profili Yöneticisine yönlendirilmezsiniz, bunun yerine işletme girişinizi orada düzenlemek için Google Arama arayüzüne yönlendirilirsiniz.

Anuj’un ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, yine de Google Arama arayüzündeki bazı düzenleme özelliklerine tıklayarak arayüze girmeyi başarabileceğinizi unutmayın. İşte ekran görüntüsü:

Google, Google İşletme Profili Yöneticisi’nin gideceği konusunda bizi uyardığında ve sonra öyle olmadığını söylediğinde, öyle. Bu, Kasım 2021’den itibaren Google Benim İşletmem’den Google İşletme Profili’ne geçişin bir parçasıydı.

SEO Uzmanı