Mesai Pazartesi - Cumartesi 09:00-18:00
Email info@muratolmez.com.tr Telefon 0532 507 34 42
NULL string(5) "geldi"

Herhangi bir ajansla iş yapmadan önce, yaptıkları işin etiğini, dürüstlüğünü ve etkinliğini sorgulamak akıllıca olacaktır. Hiçbir SEO hizmeti %100 garanti veremez. Bu nedenle, organik bir aramadan trafiği ve web sitesi sıralamasını artırmayı vaat eden bir SEO şirketine güvenilemez. Bu ajanslar genellikle Google‘ın hizmet şartlarını ihlal eden siyah şapka uygulamaları kullanır.

Siyah şapkalı şirketler, organik bir sıralama elde etmek için organik SEO uygulamaları kullanmak yerine, Google’ın algoritmasını kandırmak için aldatıcı ve etik olmayan yöntemler kullanarak belirli arama motoru sıralamalarına ulaşmayı planlıyor. Hile ve manipülasyon ile, çoğunun garantili SEO sıralamasını meşru olarak kabul etmemesi şaşırtıcı değildir.

Tüm işletme sahipleri şunu bilmelidir: Günümüzde arama motorlarının evrimi ve yeniliği nedeniyle, bu hileler kolayca tespit edilir ve web sitenizin cezalandırılmasına neden olabilir.

Bu cezalar, sıralamanızın düşmesine ve işinizi başladığınız zamandan daha kötü bırakmasına neden olabilir.

Bir SEO hizmeti garantisi sunarken, SEO ajansları genellikle tekerleğin kontrolünü ele alır ve sürecin her yönünü ele alır. Hizmet garantisi, küçük işletme sahibi için bir rahatlama gibi görünse de, uzun vadede işletmenize zarar verebilir. Ajanslar yüksek sıralamalar vaat eder ve işiniz için alakasız anahtar kelimeler seçerek veya sizi yapay olarak alakasız web sitelerine bağlayan toksik bağlantılar edinerek bu hedefe ulaşmayı amaçlar.

İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için yüksek bir sıralama yeterli değildir.

Büyümede artış görmek için hedef kitlenize hitap eden alakalı anahtar kelimeler kullanarak hedef kitlenize ulaşmalısınız. SEO hizmet garantisi olan hizmetlere kaydolduğunuzda, ajanslar işletmeniz için anahtar kelimeler seçer.

Ne yazık ki, genellikle alakalı anahtar kelimeleri seçmezler, ancak bildikleri nispeten yaygın anahtar kelimeler arama motorlarında kolayca sıralanır. Bu anahtar kelimeler web siteniz için daha yüksek bir sıralama oluşturacaktır; ancak bu sıralama istikrardan yoksun olacak ve tarihe, cihaza ve konuma göre değişiklik gösterebilir.

Bu uygulamalar işinize yardımcı olmaz veya uygun bir müşteri tabanı çekmez.

Anahtar kelime açıklığının olmaması, bir sözleşmedeki bu hizmetleri sunan ajansların aldatıcı olmasına izin veren birçok koşuldan biridir.

SEO hizmeti garantileri sunan ajanslar, cansız hizmetlerinden daha önemli bir kâr elde etmek için sıklıkla pazarlama taktikleri kullanır. Bu acenteler, önceden belirlenen sonuçları karşılamazlarsa indirim sözü verirler. Genellikle, bu indirimler, yüksek bir sıralamaya ulaşmada başarılı olmadıkları takdirde bir aylık ücretsiz hizmeti içerir. Bu bir pazarlık anlaşması gibi görünse de, genellikle ajansın bu deneme süresi boyunca işiniz için çok az iş yapmasına veya hiç çalışmamasına neden olur.

SEO hizmeti garantisi sunan SEO ajansları, bunu sahte iddialarla yapıyor. Bu sahte iddialardan kaçınmak ve paranızı işinizin büyümesine ve itibarına fayda sağlayan hizmetlere yatırmak akıllıca olacaktır.

SEO Uzmanı