Mesai Pazartesi - Cumartesi 09:00-18:00
Email info@muratolmez.com.tr Telefon 0532 507 34 42
NULL string(5) "geldi"

SEO’da Başarılı Olmak İçin

İlgi çekici bir fikir bulun

Arama sorguları, hangi konuda içerik oluşturacağınız ve yeni/mevcut içeriğinizi nasıl zenginleştireceğiniz konusunda iyi bir ilham kaynağı olabilir. Sorgular sayesinde, kullanıcıların neler sorduğunu ve hangi bilgilere ihtiyaç duyduğunu belirleyebilirsiniz. Örneğin:
• İlginizi çeken bir konuyu veya soruyu Google’da arayın. Ardından, “kullanıcılar şunları da sordu” ve “ilgili aramalar” bölümlerini inceleyerek daha fazla benzer fikir bulun.
• Search Console Insights içinde sitenizin en popüler ve yükselişte olan sorgularını inceleyerek bu sorgularla alakalı daha fazla içerik oluşturmanıza gerek olup olmadığını düşünebilirsiniz.
• İlginizi çeken bir konu/sorgu bağlamında diğer kullanıcıların ne tür aramalar yaptığını görmek için Google Trends kullanın.

İyi içerikler oluşturun

Yeterli sayıda kullanıcının ilgisini çekeceğini düşündüğünüz bir fikir belirledikten sonra bu fikri Google‘da arayarak mevcut içeriklerden ilham alın. Bu içeriklere yeni bir bakış açısı getirip üzerine eklemeler yaparak kitleniz için değerli ve ilginç içerikler oluşturabilirsiniz.
Ayrıca, içeriğe ve kitlenizin bu içeriği Google’da arayacağı ifadelere uygun ilgi çekici bir sayfa başlığı oluşturmanız da önemlidir. Daha fazla ipucu için SEO başlangıç kılavuzu ve faydalı içerik kılavuzumuza göz atabilirsiniz.

Kullanıcıların, içeriğinizi keşfetmesini sağlayın

İyi bir içerik oluşturduktan sonra bu içeriği alakalı kitlelerin önüne çıkararak keşfetmelerine yardımcı olabilirsiniz. Örneğin:
• Potansiyel kitlenizin bulunabileceği yerlerde (ör. sosyal medya, gruplar, diğer web siteleri ve forumlardaki makaleler) yeni içeriklerinizin bağlantılarını paylaşın.
• Uygun olduğunda, sitenizdeki en popüler içeriklerde yeni içeriğinize bağlantı vererek okuyucuların bunu keşfetmesini sağlayın.

Modern görünen ve görsel açıdan ilgi çekici içerikler oluşturun

İçeriğin modern ve ilgi çekici göründüğünden, metinlerin de mobil cihazlarda kolayca okunabildiğinden emin olun. Yüksek kaliteli resim ve video gibi görseller büyük bir etki yaratabilir.

SEO Uzmanı