Mesai Pazartesi - Cumartesi 09:00-18:00
Email info@muratolmez.com.tr Telefon 0532 507 34 42
NULL string(5) "geldi"

Bir Google Araması yaparken sonuçlarınızı, kullanma iznine sahip olduğunuz görselleri, videoları veya metinleri bulacak şekilde filtreleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, internette bulduğunuz bir şeyi ne zaman kullanabileceğinizi, paylaşabileceğinizi veya değiştirebileceğinizi size söyleyen “kullanım hakları” adlı Gelişmiş Arama filtresinden yararlanırsınız.

Yeniden kullanabileceğiniz görselleri, metinleri ve videoları bulma

Görseller için Gelişmiş Görsel Arama veya diğer her şey için Gelişmiş Arama sayfasına gidin.
“Şu kelimelerin tümünü içeren:” kutusuna aramak istediğiniz şeyi yazın.
“Kullanım hakları” bölümünde, açılır menüyü kullanarak içeriğin sahip olmasını istediğiniz lisans türünü seçin.
Gelişmiş Arama’yı seçin.

Not: İçeriği yeniden kullanmadan önce, lisansının yasal olduğundan emin olun ve yeniden kullanım şartlarını tam olarak kontrol edin. Örneğin lisans, bir görseli kullanırken, görseli oluşturan kişiyi belirtmenizi gerektirebilir. Google, lisans etiketinin yasal olup olmadığını bilemez. Bu nedenle, içeriğin yasal olarak lisanslı olup olmadığını bilmeyiz.

Kullanım hakları türleri

+ Kullanıma veya paylaşıma açık: İçerik değiştirilmediği sürece içeriği kopyalamanıza veya yeniden dağıtmanıza izin verir.
+ Kullanıma, paylaşıma veya değiştirilmeye açık: Lisansta belirtilen şekillerde kopyalamanıza, değiştirmenize veya yeniden dağıtmanıza izin verir.
+ Ticari olarak: Ticari kullanıma yönelik içerik istiyorsanız “ticari olarak” kelimesini içeren bir seçeneği belirttiğinizden emin olun.

Kullanım hakları nasıl çalışır?

Kullanım hakları, yukarıdaki şekilde ve adil kullanımın ötesinde kullanabileceğiniz içeriği bulmanıza yardımcı olur. Site sahipleri, sitelerindeki içeriği yeniden kullanıp kullanamayacağınızı veya nasıl yeniden kullanabileceğinizi belirtmek için lisanslardan yararlanabilir.

Gelişmiş Arama’daki kullanım hakları filtresi, size Creative Commons veya benzer bir lisansla etiketlenmiş ya da herkese açık alan adında bulunan içeriği gösterir. Görsellerde, kullanım hakları filtresi size GNU Free Documentation (GNU Özgür Belgeleme) lisansıyla etiketlenmiş görselleri gösterir.

SEO Uzmanı