Mesai Pazartesi - Cumartesi 09:00-18:00
Email info@muratolmez.com.tr Telefon 0532 507 34 42
NULL string(5) "geldi"

Yasal Karar, Rumble’ın Google’ın Bazı Gizli Sıralama Algoritmalarını Görmesine İzin Verebilir

Glenn Greenwald , “California’daki bir federal bölge mahkemesi, Cuma günü Google’ın Silikon Vadisi devinin YouTube video platformuna karşı adil rekabeti önleyerek federal antitröst yasalarını ihlal ettiğini iddia eden bir davayı reddetme hareketini reddetti” dedi. Bu, Rumble’ın Google’ın gizli arama sıralama algoritmasının bölümlerini görebilmesine neden olabilir.

Greenwald, “Rumble, Google’ın arama motorunu algoritmik manipülasyonuyla ilgili dahili belgeler ve altyapısına bağlı olarak şirketlere getirdiği külfetli gereksinimler de dahil olmak üzere uygulamaları hakkında geniş ve kapsamlı bir bilgi yelpazesini Google’dan alma hakkına sahip olacak” dedi. müşterileri YouTube’u kullanmaya zorlamak.”

Bu karar, Rumble’ın, baskın arama motorundaki arama sonuçlarını manipüle etmek için Google’ın algoritmalarından nasıl yararlandığına ve ayrıca YouTube’un belirgin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak için Google’ın altyapısına bağlı diğer şirketlere getirdiği külfetli gereksinimlere ilişkin son derece açıklayıcı belgeler elde etmesini ve kullanmasını sağlamalıdır.” Greenwald’ı ekledi.

Olacak mı? Google’ın bunu önlemek için canla başla mücadele edeceğine eminim ama göreceğiz.

Brett Tabke bunu WebmasterWorld’de yayınladı ve bunu “son derece SEO açısından önemli bir yasal karar” olarak nitelendirdi.

SEO Uzmanı