Mesai Pazartesi - Cumartesi 09:00-18:00
Email info@muratolmez.com.tr Telefon 0532 507 34 42
NULL string(5) "geldi"

2023 Sürümü: Google, Yalnızca İçeriği Önemli Ölçüde Güncellerken Tarihi Güncelleyin Diyor

İçerik oluşturucuların iyi performans gösteren içeriklerini alıp 2022 sürümünden 2023 sürümüne güncellediği yılın bu zamanı. Ancak 2022’nin referanslarını 2023’e güncellemek yeterli değil ve Google bunu yalnızca o içerikte önemli bir güncelleme yaptığınızda yapın diyor.

Bu konu her yıl ortaya çıkıyor, bir tür SEO senaryosu kullanan SEO‘lar varsayılan olarak bunu yapıyor, içerikte bazı küçük değişikliklerle 2022 sürümlerini 2023 sürümlerine güncelliyorlar. Ancak yine de Google, yalnızca içerikte önemli bir değişiklik olduğunda tarihleri ​​​​güncelleyin diyerek, eski içeriğin yeni olarak yeniden etiketlenmesine karşı uyarıda bulunuyor . Google, çoğu zaman eskimeyen içeriğin herhangi bir tarih değişikliği gerektirmediğini bile söyledi .

Bunun üzerine konu tekrar gündeme geldi, 2023 baskısı diyelim. Google’dan John Mueller’a Twitter’da bu soru soruldu ve “Önemli ölçüde yeni içerik var mı? Sonra tarihleri ​​güncelleyin. Önemli ölçüde yeni içerik yok mu? O zaman tarihleri ​​güncellemeyin. Çok fazla spam ve düşük kaliteli içerik görüyoruz. tarihleri ​​keyfi olarak güncelliyor (“2023 için en iyi faks makinesi”), oldukça açık ve utanç verici.” “İçeriği güncellemede ve önemli değişiklikler yaptığınızda tarihi güncellemede (veya bir güncelleme tarihi kullanmada) yanlış bir şey yok. Ciddi siteler bunu yapar. Sadece ince ayar yapmak ve “ah, 2023’te hala geçerli” demek değil. önemli bir güncelleme.”

SEO Uzmanı