Mesai Pazartesi - Cumartesi 09:00-18:00
Email info@muratolmez.com.tr Telefon 0532 507 34 42
NULL string(5) "geldi"

Google, arama sonuçlarında site adlarını ve güncellenmiş favicon logolarını kullanıma sunuyor

Yeni site adı yapılandırılmış veri belgelerini kontrol ettiğinizden emin olun.
Google artık mobil arama sonuçlarında “site adları” dediği şeyi kullanıma sunuyor. Site adları, snippet’in üst kısmında yalnızca URL’nin aksine web sitesinin adını daha belirgin bir şekilde gösterir. Google, site adıyla birlikte site adının ve arama sonucu snippet’inin URL’sinin yanında favicon’un boyutunun ve şeklinin görüntüleneceğini de duyurdu.

Site adları şu anda Google mobil arama sonuçlarında İngilizce, Fransızca, Japonca ve Almanca olarak mevcuttur. Google, önümüzdeki birkaç ay içinde ek dillere sunulacağını söyledi. Bilginize, Google’ın bunu birkaç hafta önce test ettiğini gördük .

Site adlarını kontrol etme. Google , Google Arama’nın arama sonucu için site adını belirlemek için çeşitli yollar kullandığını açıkladı . Ancak isterseniz, siteniz için site adının ne olması gerektiğini Google’a iletmek için ana sayfanızdaki yapılandırılmış verileri kullanabilirsiniz. Google, burada bulunan bu yeni Site adı yapılandırılmış verileriyle ilgili belirli belgelere sahiptir .

Favicon’u yükseltme . Google ayrıca en son en iyi uygulamalar için sık kullanılanlar için dokümantasyonun yeniden gözden geçirilmesini tavsiye ediyor . Google artık en az 48 piksellik ve mevcut site simgesi yönergelerine uygun bir simge sağlamanızı da öneriyor .

Bu aynı zamanda reklamlara da geliyor, bu nedenle site adının boyutu, sık kullanılanlar ve ayrıca reklam etiketi mobil aramada daha belirgin olacak. Aslında Google, Ocak 2020’deki “Reklamlar” etiketinin yerini alarak mobil aramada “Sponsorlu” etiketini kullanıma sunuyor .

Neden değişiklik. Google, değişikliğin “ziyaret ettiğiniz web sitelerinden emin olabilmeniz için gördüğünüz siteler hakkında daha fazla bilgi” sağlamaya yardımcı olacağını söyledi.

Neden önemsiyoruz. Google Arama’da ve arama sonuçlarının tasarımında yapılacak herhangi bir değişiklikle, arama yapanlar farklı şekilde tıklayabilir. Bu nedenle, Google Arama Konsolunda tıklama oranınızı izleyin ve Google Arama’dan tıklama oranınızda herhangi bir iyileştirme yapmak için site adınızda ve/veya site simgenizde değişiklik yapmanız gerekip gerekmediğine bakın.

SEO Uzmanı