Mesai Pazartesi - Cumartesi 09:00-18:00
Email info@muratolmez.com.tr Telefon 0532 507 34 42
NULL string(5) "geldi"

Google: Site Haritalarına Ping Atmak Yeni İçeriğin Daha Hızlı Dizine Eklenmesine Yardımcı Olur

Google’dan John Mueller, Google’a site haritası dosyanızın güncellendiğini pinglemenin, Google’ın yeni içeriğinizi hızlı bir şekilde dizine eklemesine yardımcı olabileceğini söyledi. Site haritası dosyanız güncellendiğinde Google’a ping atmanın basit bir Google uygulaması olduğunu söyledi.

Tabii ki, bu indekslemeyi garanti etmez. Google hala her şeyi dizine eklemez, bu nedenle Google’a yeni bir URL hakkında ping atmış olmanız, Google’ın onu dizine ekleyeceği anlamına gelmez.

John Mueller Twitter’da “Bir site haritasına ping atmak, onu robots.txt dosyasında sağlamaktan biraz farklıdır – ping atarak, site haritası dosyasındaki bir değişikliği aktif olarak işaretlersiniz. Yeni içeriğin hızlı bir şekilde dizine eklenmesini istiyorsanız , bu iyi bir uygulama.”

Google , “Google, bir site her tarandığında bir site haritasını kontrol etmez; bir site haritası yalnızca ilk fark ettiğimizde ve daha sonra yalnızca bize ping gönderip değiştiğini bize bildirdiğinizde kontrol edilir. Google’ı bir site haritası hakkında uyarın” yazdı . yalnızca yeni veya güncel olduğunda; değiştirilmemiş site haritalarını birden çok kez göndermeyin veya ping atmayın.”

Ping aracını kullanın. Site haritasının tam URL’sini belirterek tarayıcınızda veya komut satırında bu adrese bir GET isteği gönderin. Site haritası dosyasının erişilebilir olduğundan emin olun: https://www.google.com/ping?sitemap=FULL_URL_OF_SITEMAP

SEO Uzmanı