Mesai Pazartesi - Cumartesi 09:00-18:00
Email info@muratolmez.com.tr Telefon 0532 507 34 42
NULL string(5) "geldi"

Google: Widget Bağlantılarını Çoğunlukla Görmezden Gelip Onlar İçin Ceza Vermiyoruz

Bildiğiniz gibi Google, bazı SEO’ların kendilerine söylemek istediklerine rağmen, widget bağlantılarına karşı (2016’dan beri) bir web yöneticisi kılavuzuna sahiptir . Ancak iyi haber ve şunu biliyorduk ki, Google büyük olasılıkla bu bağlantıları görmezden gelecek ve sitenizi bu bağlantılar için cezalandırmayacaktır.

2017’de John Mueller, Google’ın muhtemelen widget’lar içindeki bağlantıları otomatik olarak görmezden geleceğini söyledi . Bu nedenle, Google bağlantıları görmezden gelirse, Google temelde onlara takip edilmeyen bağlantılar gibi davrandıkları anlamına gelir ve Google bunları iyi veya kötü bir şekilde saymaz. Bir bağlantı kurma stratejisi için widget’ları kullanmak bir ceza gibi gelebilir ve para kaybı olabilir, ancak büyük olasılıkla cezalandırılmaz veya manuel bir işlem yapılmaz.

Bu widget bağlantılarının ötesine geçerseniz ve Google’ın bunu size bir şekilde iletmesi gerekiyorsa, bir Google manuel işlemi alabilirsiniz. Ancak çoğu zaman Google, widget’lardaki bağlantıları görmezden gelir.

Google’dan John Mueller bu sabah Twitter’da önce “widget bağlantıları web yöneticisi yönergelerine aykırıdır” diyerek, ardından “sistemlerimizin bu bağlantıları tanıması önemsizdir” dedi. “Onlar bağlantı, onları sayabilirsin, ama bu onların bir değeri olduğu anlamına gelmez” dedi.

Daha sonra, “Bunlar web yöneticisi yönergelerine aykırıdır ve bir tür doğal olmayan bağlantı olarak kabul edilir. Doğal olmayan bağlantıları yok saymak veya bunlara uygun şekilde davranmak için algoritmik olarak çalışırız. Doğal olmayan bağlantılar üzerinde manuel işlem de yapabiliriz. Daha geniş bir bağlantı göremiyorum. “zararsız” olarak bu gibi bağlantı şeması.”

SEO Uzmanı